Tlačové správy

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2017

1 2 3 4  >
Je vaše auto pripravené na leto?
22. jún 2017
Je vaše auto pripravené na leto?
Auto je nevyhnutné dôkladne pripraviť nielen na zimnú, ale aj na letnú motoristickú sezónu, čo má svoje špecifiká. Väčšina vodičov vie, že na zimu musí vozidlo pripraviť ešte pred nástupom mrazov. V tom čase ich spravidla k aktívnej príprave auta privedie predovšetkým obava o bezpečnosť. S príchodom teplejšieho počasia už toto nebezpečenstvo tak intenzívne nevnímajú, to však neznamená, že by mali prípravu na prechod do letnej sezóny akokoľvek podceňovať. Zanedbanie prípravy vozidla na dlhšiu dovolenkovú cestu môže posádku nepriamo ohroziť aj na živote.

AAA AUTO má nový úver pre živnostníkov, vozidlo na splátky môžu získať aj tí, čo iba začínajú
19. jún 2017
AAA AUTO má nový úver pre živnostníkov, vozidlo na splátky môžu získať aj tí, čo iba začínajú
Získať automobil bude teraz pre slovenských živnostníkov zasa o niečo jednoduchšie. Najväčší predajca ojazdených vozidiel na Slovensku AAA AUTO v spolupráci so splátkovou spoločnosťou Home Credit pripravil pre drobných podnikateľov špeciálny typ úveru, ktorý im značne zjednoduší nákup vozidla na splátky. Šancu získať úver majú po novom aj začínajúci živnostníci, ktorí majú za sebou iba prvé tri mesiace činnosti.

Ázijské autá štatisticky najazdia najmenej kilometrov, najviac  Škodovky
13. jún 2017
Ázijské autá štatisticky najazdia najmenej kilometrov, najviac Škodovky
Výnimkou je kategória MPV, v ktorej francúzske a nemecké autá najazdia za 8 rokov viac ako české

Jazdenky ďalej zlacňujú – ceny klesli o ďalšiu tisícku
5. jún 2017
Jazdenky ďalej zlacňujú – ceny klesli o ďalšiu tisícku
Priemerná cena jazdených áut inzerovaných na Slovensku klesla v máji v priemere o tisícku na 14 389 eur. Ceny klesali už druhý mesiac po sebe. Oproti marcu je tak možné kúpiť jazdené auto v priemere o 3–tisíc eur lacnejšie. Výsledky vyplynuli z pravidelnej analýzy spoločnosti AAA AUTO, ktorá trh s ojazdenými automobilmi kontinuálne monitoruje a vykonáva jeho hodnotenie.

Najžiadanejšie zánovné vozidlá - v kompaktoch vedie Golf, v malých autách Fabia
1. jún 2017
Najžiadanejšie zánovné vozidlá - v kompaktoch vedie Golf, v malých autách Fabia
Stále viac motoristov objavuje výhody zánovných automobilov. Nízky vek, malý nájazd kilometrov, výhodná cena a možnosť odísť s automobilom ihneď sú kľúčovými faktormi, ktoré záujemcov o automobily vedú k voľbe zánovného auta. Na základe predajných štatistík Mototechny sme zistili, ktoré modely sú najžiadanejšie a čo záujemcov vedie k ich kúpe.

Rodiny najčastejšie volia praktické a bezpečné vozidlá, s výberom často radia i deti
25. máj 2017
Rodiny najčastejšie volia praktické a bezpečné vozidlá, s výberom často radia i deti
Bezpečnosť na cestách je hlavnou témou posledných rokov a nie je teda prekvapením, že rodiny s malými deťmi pri výbere svojho ďalšieho vozidla rieši práve bezpečnosť, pohodlie a veľkosť batožinového priestoru. Najčastejšie obdobie k výberu rodinného vozidla je už každoročne pred letnými prázdninami, preto spoločnosť AAA AUTO pripravila pre svojich zákazníkov na nedeľu 28. mája na bratislavskej pobočke na Panónskej ceste detský deň. Deti si budú môcť užiť veľa zábavy s množstvom atrakcií. Bonusom bude futbalová školička s dvomi hráčmi z ŠK Slovanu Bratislava, FC DAC 1904 Dunajská Streda. Prvých dvadsať prichádzajúcich detí dostane značkovú loptu Nike.

Pri kúpe jazdených áut si radšej dajte preveriť airbagy
17. máj 2017
Pri kúpe jazdených áut si radšej dajte preveriť airbagy
Airbag je významným prvkom aktívnej bezpečnosti automobilu, ktorý ale motoristi zvyknú podceňovať. Nájdu sa aj takí, ktorí volia jednoduchšie deaktivovanie celého systému alebo iné finty pred nákladnou výmenou riadiacej jednotky. Práve kontrola funkčnosti airbagu pri kúpe ojazdeného vozidla môže predísť nepríjemnostiam zo samovoľného vystrelenia alebo naopak nefunkčnosti vzduchového vankúša. Môže ísť pritom o život.

Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko: zákazníci chcú iné autá, ale stále novšie
10. máj 2017
Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko: zákazníci chcú iné autá, ale stále novšie
Slováci kupujú autá s motormi s najnižším objemom, Česi najsilnejšie vozidlá, Poliaci dávajú ako jediní prednosť striebornej farbe auta a Maďari sa skôr vyhýbajú dieselom. Vyplýva to zo štatistík spoločnosti AAA AUTO, ktorá už v roku 2004 nastúpila cestu medzinárodnej expanzie vstupom na slovenský trh. Tento rok – 25 rokov od svojho založenia v Českej republike – prevádzkuje 41 pobočiek v štyroch krajinách a plánuje otváranie ďalších nových pobočiek v Poľsku. Jedným z trendov, ktoré v posledných desaťročiach menili tvár obchodu s ojazdenými automobilmi, sa tak v prípade AAA AUTO stáva aj stále významnejšia medzinárodná dimenzia, ktorá je na trhu ojazdených áut unikátna. V žiadnom inom regióne sveta totiž doteraz nevznikla podobná spoločnosť, ktorá by vykupovala a predávala ojazdené vozidlá vo viac ako jednej krajine.

Cena slovenských inzerovaných jazdeniek klesla a sú najmenej ojazdené v regióne V4
4. máj 2017
Cena slovenských inzerovaných jazdeniek klesla a sú najmenej ojazdené v regióne V4
V porovnaní s minulým mesiacom priemerná cena inzerovaných jazdeniek na Slovensku klesla takmer o 2 200 eur na 15 358 eur. Inzerujúci však žiadajú za automobily dva razy toľko ako v Českej republike a takmer tri razy ako v Poľsku. Výsledky vyplynuli z pravidelnej analýzy spoločnosti AAA AUTO, ktorá trh s ojazdenými automobilmi kontinuálne monitoruje a vykonáva jeho hodnotenie.

Deti z detského domova obrali hráčov  ŠK Slovan Bratislava o loptu
28. apríl 2017
Deti z detského domova obrali hráčov ŠK Slovan Bratislava o loptu
Po úspešnom stredajšom zápase so Spartakom Trnava navštívili traja hráči ŠK Slovan Bratislava deti z detského domova na Učiteľskej ulici v Bratislave. Brankár Mucha, obranca Sekulić a stredopoliar Kubík rozdali deťom dresy, futbalové lopty, ktoré im namieste i popodpisovali a ďalšie darčeky od AAA AUTO. Hráči ochotne zodpovedali všetky zvedavé otázky, popodpisovali kartičky a dokonca si s deťmi aj zahrali futbal.Vyhrajte tablet
Vyhľadávajte stlačením klávesu Enter.
0800 100 100denne od 8:00 do 21:00
Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Viac informácií