Kontrola stavu najazdených kilometrov

Každý mesiac sa dostane do prevádzky niekoľko tisíc jazdeniek z dovozu so stočenými kilometrami. To je podľa odborníkov drvivá väčšina z celkového počtu dovezených ojazdených áut. Žiaľ, tieto podvodné autá sú legalizované i s nevedomou pomocou STK, na čo upozorňujú spotrebiteľské organizácie. Podvodník stočí vozidlo v Nemecku, slovenská STK už potom pri dovoznej kontrole zaznamená iba podvodný stav tachometra. A tento údaj je považovaný za prvý dostupný údaj o najazdených kilometroch v Slovenskej republike. Bežná kontrola histórie vozidla v databázach s tuzemskými údajmi teda nič neodhalí. Novo registrovaných alebo preregistrovaných áut s pretočeným tachometrom sú u nás ročne desiatky tisíc. Každý, kto si kúpi ojazdené auto z dovozu, je tak vystavený riziku.

Pri nákupe v aaa auto máte istotu overeného stavu tachometra

V AAA AUTO vyvíjame maximálne úsilie pre odhalenie skutočného stavu najazdených kilometrov každého vozidla. Pokiaľ sme schopní na základe dôkladnej prehliadky, s využitím všetkých informačných zdrojov, overiť stav tachometra vrátane overenia pravosti servisnej knižky, poskytujeme na auto doživotnú právnu garanciu vrátenia peňazí. V systéme preverenia Autogaranciou Carlife majú tieto vozidlá 5 hviezdičiek.

Existujú i vozidlá, u ktorých nie je v databázach najazdených kilometrov dostatok údajov na to, aby sme mohli s určitosťou povedať, že stav tachometra zodpovedá skutočnému počtu najazdených kilometrov. O skutočnosti, že sme nemohli zistiť, či došlo k neoprávnenej manipulácii s počítadlom najazdených kilometrov alebo nie, Vás informujeme v odovzdávacom protokole.

Ako postupujeme pri overovaní?

  • Kontrola VIN, „rodného čísla“ vozu, tj. súladu s výrobnou dokumentáciou
  • Overenie, či vozidlo nie je evidované ako odcudzené na území ČR a SR
  • Overenie roku výroby, účinná obrana proti tzv. omladzovaniu vozidiel za účelom zvýšenia ceny
  • Overenie, či vozidlo nie je na leasing a nemôže teda byť leasingovou spoločnosťou zabavené
  • Preverenie, či na majiteľa vozidla nebola uvalená exekúcia
  • Preverenie, či sa na vozidlo nevzťahuje nezaplatená DPH
Certifikát Carlife Carlife_logo

Prečo je pre vás dôležité osvedčenie o stave najazdených kilometrov?

Obzvlášť nebezpečné je kúpiť si auto, ktorého majiteľ sa ocitol v exekúcii. Také auto môže byť kedykoľvek zabavené. Preto preverujeme majiteľa vozidla v exekučnom registri. Problémy môžu nastať aj s dovezenými ojazdenými autami, za ktoré nebola po predaji v SR správne zaplatená DPH. U vozidiel zakúpených v AAA AUTO tento problém nenastane vďaka prevereniu.
Stav tachometra a rok výroby sú dva údaje, ktoré predovšetkým určujú cenu vozidla a zároveň sú najčastejšie upravované v prospech predávajúceho.

Nová cena stočeného auta môže byť až o 1 100 EUR vyššia. Pri nákupe ojazdeného vozidla nechoďte iba po najnižšej cene. Na trhu je veľa áut s nejasným pôvodom a bez servisných záznamov. Väčšina z nich sa predáva pochybne na ulici cez inzerát. Riziká sú obrovské. Nakupujte tam, kde ste schopní preveriť históriu vozidla vrátane skutočného stavu najazdených kilometrov.

 
Vyhrajte tablet
Vyhľadávajte stlačením klávesu Enter.
0800 100 100denne od 8:00 do 21:00
Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Viac informácií