Tlačové správy

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2017

1 2 3  >
Rodiny najčastejšie volia praktické a bezpečné vozidlá, s výberom často radia i deti
25. máj 2017
Rodiny najčastejšie volia praktické a bezpečné vozidlá, s výberom často radia i deti
Bezpečnosť na cestách je hlavnou témou posledných rokov a nie je teda prekvapením, že rodiny s malými deťmi pri výbere svojho ďalšieho vozidla rieši práve bezpečnosť, pohodlie a veľkosť batožinového priestoru. Najčastejšie obdobie k výberu rodinného vozidla je už každoročne pred letnými prázdninami, preto spoločnosť AAA AUTO pripravila pre svojich zákazníkov na nedeľu 28. mája na bratislavskej pobočke na Panónskej ceste detský deň. Deti si budú môcť užiť veľa zábavy s množstvom atrakcií. Bonusom bude futbalová školička s dvomi hráčmi z ŠK Slovanu Bratislava, FC DAC 1904 Dunajská Streda. Prvých dvadsať prichádzajúcich detí dostane značkovú loptu Nike.

Pri kúpe jazdených áut si radšej dajte preveriť airbagy
17. máj 2017
Pri kúpe jazdených áut si radšej dajte preveriť airbagy
Airbag je významným prvkom aktívnej bezpečnosti automobilu, ktorý ale motoristi zvyknú podceňovať. Nájdu sa aj takí, ktorí volia jednoduchšie deaktivovanie celého systému alebo iné finty pred nákladnou výmenou riadiacej jednotky. Práve kontrola funkčnosti airbagu pri kúpe ojazdeného vozidla môže predísť nepríjemnostiam zo samovoľného vystrelenia alebo naopak nefunkčnosti vzduchového vankúša. Môže ísť pritom o život.

Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko: zákazníci chcú iné autá, ale stále novšie
10. máj 2017
Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko: zákazníci chcú iné autá, ale stále novšie
Slováci kupujú autá s motormi s najnižším objemom, Česi najsilnejšie vozidlá, Poliaci dávajú ako jediní prednosť striebornej farbe auta a Maďari sa skôr vyhýbajú dieselom. Vyplýva to zo štatistík spoločnosti AAA AUTO, ktorá už v roku 2004 nastúpila cestu medzinárodnej expanzie vstupom na slovenský trh. Tento rok – 25 rokov od svojho založenia v Českej republike – prevádzkuje 41 pobočiek v štyroch krajinách a plánuje otváranie ďalších nových pobočiek v Poľsku. Jedným z trendov, ktoré v posledných desaťročiach menili tvár obchodu s ojazdenými automobilmi, sa tak v prípade AAA AUTO stáva aj stále významnejšia medzinárodná dimenzia, ktorá je na trhu ojazdených áut unikátna. V žiadnom inom regióne sveta totiž doteraz nevznikla podobná spoločnosť, ktorá by vykupovala a predávala ojazdené vozidlá vo viac ako jednej krajine.

Cena slovenských inzerovaných jazdeniek klesla a sú najmenej ojazdené v regióne V4
4. máj 2017
Cena slovenských inzerovaných jazdeniek klesla a sú najmenej ojazdené v regióne V4
V porovnaní s minulým mesiacom priemerná cena inzerovaných jazdeniek na Slovensku klesla takmer o 2 200 eur na 15 358 eur. Inzerujúci však žiadajú za automobily dva razy toľko ako v Českej republike a takmer tri razy ako v Poľsku. Výsledky vyplynuli z pravidelnej analýzy spoločnosti AAA AUTO, ktorá trh s ojazdenými automobilmi kontinuálne monitoruje a vykonáva jeho hodnotenie.

Deti z detského domova obrali hráčov  ŠK Slovan Bratislava o loptu
28. apríl 2017
Deti z detského domova obrali hráčov ŠK Slovan Bratislava o loptu
Po úspešnom stredajšom zápase so Spartakom Trnava navštívili traja hráči ŠK Slovan Bratislava deti z detského domova na Učiteľskej ulici v Bratislave. Brankár Mucha, obranca Sekulić a stredopoliar Kubík rozdali deťom dresy, futbalové lopty, ktoré im namieste i popodpisovali a ďalšie darčeky od AAA AUTO. Hráči ochotne zodpovedali všetky zvedavé otázky, popodpisovali kartičky a dokonca si s deťmi aj zahrali futbal.

Najobľúbenejšia farba auta je strieborná – praktická ale nebezpečná
24. apríl 2017
Najobľúbenejšia farba auta je strieborná – praktická ale nebezpečná
Pri kúpe auta môžeme vyberať z množstva farebných odtieňov. Existuje však niečo ako ideálna farba pre auto? Je to individuálne, pre každého je najlepšia farba iná. Niektoré odtiene však majú určité nevýhody, iné naopak výhody napríklad menšie riziko dopravnej nehody.

AAA AUTO vypredáva 40 % skladových zásob a pripravuje sa na teplejšiu sezónu
18. apríl 2017
AAA AUTO vypredáva 40 % skladových zásob a pripravuje sa na teplejšiu sezónu
AAA AUTO, najväčší predajca ojazdených vozidiel u nás, sa pripravuje na tohtoročnú hlavnú sezónu a znížil cenu u 1 700 automobilov vo svojej ponuke až o 2 000 eur. Zároveň dnes budú môcť zákazníci nakupovať na všetkých 14 pobočkách až do polnoci, čím predajca reaguje na zákonne obmedzenie predaja cez Veľkú noc.

Skupina AAA AUTO predala za prvé tri mesiace tohto roka už takmer 18 000 vozidiel
12. apríl 2017
Skupina AAA AUTO predala za prvé tri mesiace tohto roka už takmer 18 000 vozidiel
Predajmi za prvé tri mesiace roka 2017, ktoré sú druhé najsilnejšie v histórii, dosahuje skupina AAA AUTO pomaly na najlepšie výsledky z doby svojej expanzie pred celosvetovou recesiou. Na Slovensku vzrástli predaje v prvom kvartály medziročne o 9,6 %, firma predala takmer 4 300 áut. Tieto výsledky pomáhajú skupine priblížiť sa k tohtoročnému cieľu – zvýšeniu predajov o zhruba 10 % na 77 000 ojazdených vozidiel, z ktorých 18 000 by malo byť predaných na Slovensku.

Autá pred 50 rokmi a dnes
7. apríl 2017
Autá pred 50 rokmi a dnes
Pasívna i aktívna bezpečnosť automobilov sa za posledných päťdesiat rokov posunula míľovými krokmi vpred. Od povinnosti používať bezpečnostné pásy na predných sedadlách zavedenej od 1. januára 1967 cez airbagy, ABS, stabilizačný systém ESP až k dnešným takmer sci-fi bezpečnostným prvkom. Tie najmodernejšie umožňujú, že váš automobil parkuje sám, zatiaľ čo vy stojíte vonku.

Ponuka a cena inzerovaných áut medziročne vzrástla
5. apríl 2017
Ponuka a cena inzerovaných áut medziročne vzrástla
V minulom mesiaci si mohli slovenskí motoristi vyberať z výrazne väčšej ponuky ako v rovnakom období roka 2016. Výber bol o 14 000 inzerovaných áut väčší. Oproti minulému roku klesol u inzerovaných áut nájazd kilometrov a vzrástla priemerná cena o 7007 eur na 17 554 eur. Výsledky vyplynuli z pravidelnej analýzy spoločnosti AAA AUTO, ktorá trh s ojazdenými automobilmi kontinuálne monitoruje a vykonáva jeho hodnotenie.Vyhrajte tablet
Vyhľadávajte stlačením klávesu Enter.
0800 100 100denne od 8:00 do 21:00
Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Viac informácií