Tlačové správy

2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2019

1 2 3 4 5  >
Boom zánovných vozidiel na Slovensku pokračuje
17. júl 2019
Boom zánovných vozidiel na Slovensku pokračuje
Zatiaľ čo trh s novými autami stagnuje, zánovným vozidlám sa naďalej darí. Slováci si za uplynulý polrok mohli vyberať z celkového počtu takmer 27 tisíc inzerovaných jazdených vozidiel vo veku do päť rokov, s nájazdom do 50 tisíc kilometrov a vyšším štandardom výbavy. Nájazd kilometrov na tachometri síce oproti minulému roku mierne vzrástol o 690 km, najčastejší vek zánovných áut ale ostal rovnaký, a to necelý 1 rok. Vyplýva to z analýzy skupiny AURES Holdings, kam patrí aj obnovená značka Mototechna, ktorá sa špecializuje práve na ojazdené zánovné automobily.

Malé autá sú tradične hitom leta, najviac si ich kupujú začínajúci šoféri a seniori
11. júl 2019
Malé autá sú tradične hitom leta, najviac si ich kupujú začínajúci šoféri a seniori
Napriek tomu, že v posledných rokoch je najväčší záujem o veľkopriestorové autá typu kombi, SUV alebo MPV, dopyt po malých vozidlách neklesá. Tento rok tvoria štvrtinu celkových predajov najväčšieho tuzemského predajcu jazdeniek – siete autocentier AAA AUTO. Tieto autá si najčastejšie kupujú mladí začínajúci šoféri a seniori, a to aj vďaka nízkej cene, úspornej prevádzke a „skladnosti“ v premávke i pri parkovaní. Priemerne za tieto vozidlá Slováci zaplatia 5 079 eur, pričom si radi priplatia za výbavu, a to aj na úkor vyššieho veku auta. Vyplynulo to zo štatistík spoločnosti AAA AUTO za prvý polrok 2019.

Jazdenky prémiových značiek sú v kurze
9. júl 2019
Jazdenky prémiových značiek sú v kurze
Slováci si z roka na rok kupujú drahšie a lepšie vybavené autá, čo platí i pri jazdených vozidlách. Mnohí si doprajú aj vyslovene luxusné modely, za ktoré neváhajú zaplatiť desiatky tisíc eur. Potvrdzujú to aj štatistiky predaja spoločnosti Mototechna Premium, ktorá sa špecializuje na luxusné a prémiové vozidlá. Tá za posledných päť rokov predala takmer 600 áut s cenou nad 23 000 eur.

Za prvý polrok Slováci inzerovali  takmer 300 000 jazdeniek
3. júl 2019
Za prvý polrok Slováci inzerovali takmer 300 000 jazdeniek
Ponuka ojazdených automobilov bola v prvom polroku tohto roku naozaj široká. Na Slovensku bolo spolu inzerovaných takmer 300 000 áut. Najčastejšie ich ponúkali za 5 550 eur, pričom mali najčastejšie najazdených 166 800 kilometrov. V ponuke prevažovali diesely nad benzínmi, najviac inzerovaných bolo škodoviek a volkswagenov. Vyplynulo to z polročnej analýzy predajcu ojazdených vozidiel AAA AUTO, ktorý kontinuálne monitoruje trh jazdeniek v celej strednej Európe.

AAA AUTO pre rast predajov otvára dve nové výkupné pobočky v Bratislave a Prievidzi
1. júl 2019
AAA AUTO pre rast predajov otvára dve nové výkupné pobočky v Bratislave a Prievidzi
Z dôvodu neustáleho nárastu obchodov a zvýšeného záujmu o výkup automobilov rozširuje sieť autocentier AAA AUTO svoje výkupné pobočky. Nové prevádzky v Bratislave a Prievidzi majú posilniť objem zobchodovaných áut v druhej polovici roku. V hlavnom meste a v regióne Hornej Nitry vznikne takto 7 nových pracovných miest. Spoločnosť plynule nadväzuje na nedávne otvorenie novej predajne v Lučenci. Spoločnosť otvorením nových výkupných miest prekonáva hranicu 50 pobočiek v rámci krajín Vyšehradskej štvorky, kde pôsobí.

V sieti autocentier AAA AUTO sa v uplynulom týždni predalo najviac vozidiel v histórii
26. jún 2019
V sieti autocentier AAA AUTO sa v uplynulom týždni predalo najviac vozidiel v histórii
Minulý týždeň padol nový rekord v predaji jazdených vozidiel v priebehu jedného týždňa v dvadsaťsedemročnej histórii AAA AUTO. Skupina AURES Holdings v uplynulom týždni od 17. do 23. júna predala v medzinárodnej sieti autocentier AAA AUTO najviac vozidiel v histórii za sedem dní, celkom 1900. Dopyt ľudí po jazdených vozidlách pritom stále rastie. Spoločnosť totiž oproti predchádzajúcemu týždňu zaznamenala nárast internetových požiadaviek, a to hlavne z mobilných zariadení.

S jazdenkami od Škody, VW a Toyoty výrazne neprerobíte ani po piatich rokoch
24. jún 2019
S jazdenkami od Škody, VW a Toyoty výrazne neprerobíte ani po piatich rokoch
Škoda, Volkswagen a Toyota. U týchto troch značiek nájdete najviac modelov áut, ktoré po prvých piatich rokoch užívania najmenej strácajú na cene. Na opačnom konci tohto rebríčka sú modely značiek Citroën, Peugeot alebo Renault. V prípade ročných áut výrazne strácajú hodnotu „štýlovky“ typu Mini Cooper alebo Fiat 500. Vyplýva to z aktuálnych dát inovačného laboratória Aures Lab (patrí do skupiny AURES Holdings), ktoré dlhodobo monitoruje vývoj cien automobilov na slovenskom trhu.

AAA AUTO otvorilo v Lučenci novú predajňu a do mesta prinieslo ďalšie pracovné miesta
20. jún 2019
AAA AUTO otvorilo v Lučenci novú predajňu a do mesta prinieslo ďalšie pracovné miesta
AAA AUTO má v Lučenci novú väčšiu pobočku. Pre verejnosť je už otvorená úplne nová pobočka predaja a výkupu siete autocentier s oveľa väčším výberom vozidiel. Zákazníkom i zamestnancom ponúka komfortnejšie zázemie, ako aj veľkorysejšiu predajnú plochu. Do nových reprezentatívnych priestorov sa vojde až 180 vozidiel, čo predstavuje dvojnásobok pôvodnej kapacity. Navyše, vzhľadom k väčšej pobočke, vytvorila spoločnosť v Lučenci osem nových pracovných miest.

Hercov pri natáčaní filmu Šarlatán režisérky Agnieskzy Holland vozia autá z AAA AUTO
18. jún 2019
Hercov pri natáčaní filmu Šarlatán režisérky Agnieskzy Holland vozia autá z AAA AUTO
Značka AAA AUTO, ktorá patrí do skupiny AURES Holdings, v posledných rokoch výrazne podporuje kinematografiu a ročne tak podporí aj tri celovečerné filmy. Posledným z nich je životopisná historická dráma o bylinkárovi, ktorý zasvätil svoj život starostlivosti o chorých, aj keď mu to prinášalo množstvo problémov. Protagonistov a štáb nového filmu Šarlatán poľskej režisérky Agnieszky Holland vozí flotila áut z AAA AUTO. Hlavnú rolu stvárňuje český herec Ivan Trojan, výraznú postavu liečiteľovho asistenta si zahrá aj slovenský herec Juraj Loj.

Sezóna kabrioletov sa začala. Predajcovia rozširujú ponuku
14. jún 2019
Sezóna kabrioletov sa začala. Predajcovia rozširujú ponuku
Príchod letných dní so sebou prináša zvýšený záujem o automobily so sťahovacou strechou. Zo štatistík predajov spoločnosti AURES Holding, ktorá prevádzkuje sieť autocentier AAA AUTO vyplýva, že slnko a teplé počasie výrazne ovplyvňujú nákupné správanie sa spotrebiteľov. Záujem o jazdené kabriolety sa začína očividne zvyšovať, na čo najväčší predajca jazdeniek na Slovensku reaguje rozšírením svojej ponuky v tomto segmente, obľúbenom hlavne u mužov v strednom veku. Pri príležitosti blížiaceho sa Dňa otcov, ktorý je v túto nedeľu, prináša AAA AUTO rebríček najobľúbenejších kabrioletov za posledných päť rokov.0800 100 100 Volajte denne 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Hľadať

Tím AAA AUTO Tím AAA AUTO

Dobrý deň , potrebujete poradiť s výberom auta? Nechajte nám na seba kontakt a my vám zavoláme späť.

Alebo volajte rovno 0800 100 100