Kontrola stavu
najazdených kilometrov

V AAA AUTO vyvíjame maximálne úsilie pre odhalenie
skutočného nájazdu kilometrov u každého vozidla, ktoré vykupujeme.Vyberte si vozidlo

Ako postupujeme pri overovaní?

VIN

Kontrola VIN, „rodného čísla“ vozu, tj. súladu s výrobnou dokumentáciou

ODCUDZENIE

Overenie, či vozidlo nie je evidované ako odcudzené na území ČR a SR

ROK VÝROBY

Overenie roku výroby, účinná obrana proti tzv. omladzovaniu vozidiel za účelom zvýšenia ceny

LEASING

Overenie, či vozidlo nie je na leasing a nemôže teda byť leasingovou spoločnosťou zabavené

EXEKÚCIA

Preverenie, či na majiteľa vozidla nebola uvalená exekúcia

DPH

Preverenie, či sa na vozidlo nevzťahuje nezaplatená DPH

 
 

Kontrola stavu najezdených kilometrov

12 000 ojazdených vozidiel z dovozu so stočenými kilometrami. To je podľa odborníkov drvivá väčšina z celkového počtu dovezených ojazdených áut. Žiaľ, tieto podvodné autá sú legalizované i s nevedomou pomocou STK, na čo upozorňujú spotrebiteľské organizácie. Podvodník stočí vozidlo v Nemecku, slovenská STK už potom pri dovoznej kontrole zaznamená iba podvodný stav odometra. A tento údaj je považovaný za prvý dostupný údaj o najazdených kilometroch v Slovenskej republike. Bežná kontrola histórie vozidla v databázach s tuzemskými údajmi teda nič neodhalí. Novo registrovaných alebo preregistrovaných áut s pretočeným odometrom je u nás ročne približne 200 tisíc. Každý, kto si kúpi ojazdené auto z dovozu, je tak vystavený riziku.

V AAA AUTO vyvíjame maximálne úsilie pre odhalenie skutočného stavu najazdených kilometrov každého vozidla. Pokiaľ sme schopní na základe dôkladnej prehliadky, s využitím všetkých informačných zdrojov, overiť stav odometra vrátane overenia pravosti servisnej knižky, poskytujeme na auto doživotnú právnu garanciu vrátenia peňazí. V systéme preverenia Autogaranciou Carlife majú tieto vozidlá 5 hviezdičiek.

Existujú i vozidlá, u ktorých nie je v databázach najazdených kilometrov dostatok údajov na to, aby sme mohli s určitosťou povedať, že stav odometra zodpovedá skutočnému počtu najazdených kilometrov. O skutočnosti, že sme nemohli zistiť, či došlo k neoprávnenej manipulácii s počítadlom najazdených kilometrov alebo nie, Vás informujeme v odovzdávacom protokole.

Potom sú tu autá, ktoré majú odometer na základe našich analýz buď upravený, vymenený, alebo poškodený. Takéto vozidlá vykupujeme väčšinou len protiúčtom , ako službu našim zákazníkom. Ich cena zodpovedá predpokladanému stavu najazdených kilometrov. Garanciu stavu odometra u nich neposkytujeme a takisto nie je možné neskôr požadovať vrátenie peňazí z dôvodu zistenia rozporu stavu odometra so skutočnosťou. O nesúlade odometra s realitou zároveň informujeme v preberacom protokole.

Prečo je pre vás dôležité osvedčenie o stave najazdených kilometrov?

Obzvlášť nebezpečné je kúpiť si auto, ktorého majiteľ sa ocitol v exekúcii. Také auto môže byť kedykoľvek zabavené. Preto preverujeme majiteľa vozidla v exekučnom registri. Problémy môžu nastať aj s dovezenými ojazdenými autami, za ktoré nebola po predaji v SR správne zaplatená DPH. U vozidiel zakúpených v AAA AUTO tento problém nenastane vďaka prevereniu. Stav odometra a rok výroby sú dva údaje, ktoré predovšetkým určujú cenu vozidla a zároveň sú najčastejšie upravované v prospech predávajúceho. Nová cena stočeného auta môže byť až o 1 100 EUR vyššia.

Pri nákupe ojazdeného vozidla nechoďte iba po najnižšej cene. Na trhu je veľa áut s nejasným pôvodom a bez servisných záznamov. Väčšina z nich sa predáva pochybne na ulici cez inzerát. Riziká sú obrovské. Nakupujte tam, kde ste schopní preveriť históriu vozidla vrátane skutočného stavu najazdených kilometrov.

cert-img

 


0800 100 100 Volajte denne 8:00 - 22:00
  • Garáž
  • Upozornenie 0
  • Hľadať
Viac

Tím AAA AUTO Tím AAA AUTO

Dobrý deň , potrebujete poradiť s výberom auta? Nechajte nám na seba kontakt a my vám zavoláme späť.

Alebo volajte rovno 0800 100 100