Kontrola stavu najazdených kilometrov

Prečo je pre vás dôležité osvedčenie najazdenych kilometrov?

  • 1. Overenie počtu najazdených kilometrov nezávislou firmou, ktorá disponuje miliónmi údajov
  • 2. Kontrola VIN, "rodného čísla" vozidla, či je v súlade s výrobnou dokumentáciou
  • 3. Overenie, či vozidlo nie je evidované ako odcudzené na území ČR a SR
  • 4. Overenie roku výroby, účinná obrana proti tzv. omladzovaniu vozidiel za účelom zvýšenia ceny
  • 5. Overenie, či vozidlo nie je v leasingu, a teda nemôže byť leasingovou spoločnosťou zabavené


Služba umožňuje operatívne overovanie údajov o vykupovaných a ponúkaných autách, môže tak predísť prípadným rizikám. Preverenie vozidla pre vás na mieste zabezpečí AAA AUTO. Obe strany si tak môžu byť isté, že pri ponúkanom aute zodpovedá skutočnosti napr. stav tachometra, rok výroby, že auto nie je zaťažené prebiehajúcim leasingom, či dokonca nie je kradnuté.

Autá, pri ktorých nie je jasný technický stav a počet najazdených kilometrov,  môžu byť nebezpečné. Neprechádzajú totiž riadnym servisom a majú tak zvýšené riziko náhleho technického zlyhania.

Práve stav tachometera a rok výroby sú dva údaje, ktoré predovšetkým určujú cenu auta, a zároveň sú najčastejšie menené v prospech predávajúceho. Experti z Autogarancia Carlife zhromažďujú milióny elektronických údajov zo servisov aj od predajcov áut.  Sú tak schopní presne zistiť, koľko malo auto najazdených kilometrov v ktorom roku. Dokážu teda preukázať, či niekto pred predajom dodatočne stočil tachometer, aby mohol auto predať za vyššiu cenu.

Z údajov spoločnosti Autogarancia Carlife vyplýva, že áut s pretočeným tachometrom je u nás ročne novo registrovaných alebo preregistrovaných okolo 200 tisíc. Nová cena „stočeného“ auta môže byť až o 1000 EUR vyššia, čo znamená, že si s takýmito praktikami dokážu nepoctivý predajcovia zarobiť zhruba niekoľko miliónov EUR. Pri nákupe ojazdeného auta sa teda nepozerajte len na najnižšiu cenu. Na trhu je veľa áut s nejasným pôvodom a bez servisných záznamov. Väčšina z nich sa predáva na ulici a cez inzerát. Riziká sú obrovské. Nakupujte tam, kde sú schopní preveriť históriu auta, vrátane skutočného stavu najazdených kilometrov.

Dávame na autá s cenou nad 4000 EUR, pri lacnejších autách nie je k dispozícii dostatok relevantných údajov, a tak nie je možné ich férové hodnotenie. Pri týchto autách je dôležitejšie posudzovať ich skutočný technický stav.

U týchto aut je dôležitejšie posuzovať ich skutočný technický stav.

Vývoj stavu tachometra

tachometr

Prehľad vývoja stavu tachometra vozidla obsahuje hodnoty stavu tachometra v rámci rôznych služieb v dostupných informačných systémoch. Jednoduchým porovnaním môžete odhaliť nelegálnu úpravu stavu počítadla najazdených kilometrov.

Ak krivka kontinuálne stúpa a v jednom bode zrazu výrazne klesne, je veľmi pravdepodobné, že so stavom tachometra niekto manipuloval. Podľa zistení odborných firiem existujú autá, ktoré boli za svoju históriu "stočené" niekoľkokrát, často aj o stovky tisíc kilometrov.

Názor Zbyňka Merunky

Certifikat Carlife SK

Chcete viac informácií? Volajte zadarmo 0800 100 100 alebo nám napíšte.Vyhrajte tablet
Vyhľadávajte stlačením klávesu Enter.
0800 100 100denne od 8:00 do 21:00
Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Viac informácií