Na ceste za ľuďmi v núdzi sme najazdili stovky kilometrov

Uplynulé týždne a mesiace ukázali, že Slováci vedia byť nielen disciplinovaní, ale aj štedrí.

Počas pandémie COVID-19 prispeli finančnými čiastkami na účet Slovenskej katolíckej charity, ktorá aj vďaka ich darom mohla plniť svoje charitné poslanie a byť blízko pri človeku. Okrem individuálnych darcov sa do pomoci zapojila aj spoločnosť AAA Auto, čím umožnila doručiť materiálnu pomoc ľuďom v núdzi.

 

 

V spolupráci s mestským úradmi sa Slovenská katolícka charita rozhodla pomôcť zariadeniam v Bratislave a v Prievidzi, ktoré poskytujú celoročne sociálne služby obyvateľom v nepriaznivej sociálnej situácii. V týchto zariadeniach sa nachádzajú seniori, osamelé matky s deťmi a ľudia zo sociálne slabších pomerov. Naprázdno neobišli ani charitné zariadenia v Nitre, v Košiciach a na Spiši.

Všetky tieto  zariadenia zápasili počas pandémie s nedostatkom materiálnej pomoci, a práve preto obdržali od Slovenskej katolíckej charity trvanlivé potraviny, hygienické potreby, spotrebný tovar a elektroniku, ktoré pomohli ich klientom preklenúť toto neľahké obdobie.

Pomoc charity pokračuje aj naďalej; v najbližších týždňoch sa chystá distribuovať potraviny a hygienický materiál aj v ostatných krajoch a regiónoch Slovenska. Pokračuje taktiež ďalších projektoch materiálnej pomoci, v dobrovoľníctve a v Zbierke školských pomôcok, ktorá vyvrcholí na začiatku nového školského roka.  Viac informácií o konkrétnej pomoci nájdete na www.charita.sk.

 

Viac informácií nájdete v článku: https://www.postoj.sk/56546/na-ceste-za-ludmi-v-nudzi-sme-najazdili-stovky-kilometrov
0800 100 100 Volajte denne 8:00 - 22:00
  • Garáž
  • Upozornenie 0
  • Hľadať

Tím AAA AUTO Tím AAA AUTO

Dobrý deň , potrebujete poradiť s výberom auta? Nechajte nám na seba kontakt a my vám zavoláme späť.

Alebo volajte rovno 0800 100 100