OdobraťK porovnaniuZdieľaťOdoslať

Recenzia / Honda Accord (2003–2008)

Celkové hodnotenie:
Prečo kúpiť

Spoľahlivosť

Výborný turbodiesel

Veľký vnútorný priestor

Cestovný komfort

Bohatá výbava

Výborné jazdné vlastnosti

O vozidle

Japonské automobily strednej triedy bývajú na európskom trhu trochu podceňované. Pritom ako dokazuje napríklad Honda Accord, ich kvality sú naozaj vysoké. Accord už siedmej generácie vyrábaný v rokoch 2003-2008 tak patrí vo svojej triede na absolútnu špičku. Automobil, ktorý sa predával ako kombi alebo sedan, zaujme jednoduchými a nestarnúcimi tvarmi, výbornou ponukou vnútorného priestoru a kvalitným spracovaním interiéru. To sú však len prvé dojmy, Accord toho na strane kladov ukrýva ešte viac. To ale záujemcom odhalí až pri zvezení. Accord má totiž výborný podvozok, ktorý nielen že skvele zvláda tlmenie nerovností, ale páči sa mu aj ostrejší jazdný štýl. Zostáva za všetkých okolností istý, stabilný a dobre čitateľný. S dynamikou podvozku korešpondujú dobre aj ponúkané pohonné jednotky.

Siedmy Accord bol prvým modelom vybaveným vlastným turbodieselom značky Honda. Agregát 2,2 i-CTDi patril v čase svojho vzniku na absolútnu špičku triedy predovšetkým v kultivovanosti prejavu a ochote zrýchľovať do otáčok. V týchto disciplínach ho dodnes máloktorý vznetový motor prekoná. Vek sa prejavuje len na dnešné pomery už horšom výkone. Pravda 103 kW bude v Accorde málo len naozaj veľmi dynamicky založeným vodičom. Motor má na rozhýbanie auta viac než dosť sily a pritom sa odvďačí veľmi priaznivou spotrebou paliva.

Jednoduchá paleta motorov nedáva zákazníkom celkovo príliš na výber. Okrem dosť podareného dieselu už možno totiž vyberať len z dvoch benzínových agregátov. Dvojliter i-VTEC s výkonom 114 kW sa bude páčiť vyznávačom dynamickej jazdy a motorov s ochotou vytáčať sa do červeného poľa s vysoko položeným maximom. Lenže taký jazdný štýl je vykúpený relatívne vyššou spotrebou. Dvojnásobne to potom platí pre motor 2,4 i-VTEC s výkonom 140 kW.

Výbava

Accord siedmej generácie je z hľadiska výbavy typickým japonským automobilom. Výrobca ponúkal len niekoľko verzií a množstvo príplatkových prvkov bolo skôr symbolické. Už základné modely však mali veľmi dobrú výbavu, takže ojazdený Accord bude disponovať radom komfortných prvkov bez ohľadu na to, ktorú konkrétnu verziu zvolíte.

Design

Honda Accord siedmej generácie sa vyznačuje jednoduchými a dynamickými linkami s prísne hranatou karosériou. Voz stále pôsobí moderne, pre niekoho však môžu byť celkové linky príliš jednoduché. Veľmi vydarený je tiež interiér Accordu, ktorý má elegantný dizajn a prehľadné usporiadanie. 

Spotreba

Honda Accord má z hľadiska spotreby jeden hviezdny motor – je to turbodiesel 2,2 i-CTDi, ktorý je nielen veľmi kultivovaný a má príjemný jazdný prejav, ale je tiež príjemne úsporný. Trochu horšie sú na tom benzínové motory. Tie síce dokážu jazdiť so spotrebou primeranou svojmu výkonu, ale lákajú k dynamickejšiemu jazdnému štýlu a tým spotreba samozrejme rastie.

Jazdné vlastnosti

Jazdné vlastnosti Accordu patria k tomu najlepšiemu v triede. Relatívne veľký voz je výborne ovládateľný a má presné riadenie. Nevadí mu ostrejší jazda, podvozok má limity veľmi ďaleko a jeho správanie je za všetkých okolností skvele čitateľné.

Bezpečnosť

V nárazových testoch Euro NCAP získala Honda Accord siedmej generácie štvorhviezdičkové hodnotenie. Stalo sa tak v roku 2003 a vozidlo tak vlastne nevylepšilo skóre predchádzajúcej generácie. Bezpečnosť auta je dodnes solídna, rozsiahla bezpečnostná výbava aj robustná konštrukcia posádku dobre ochráni.

Praktickosť

Accord siedmej generácie patril vo svojej dobe k väčším vozidlám svojej triedy. Preto aj ponuka vnútorného priestoru pre posádku je naozaj bohatá a cestujúci tu rozhodne nebudú trpieť nedostatkom v akomkoľvek smere. Batožinový priestor sedanu je skôr priemerný, pojme 460 litrov. To kombi je na tom výrazne lepšie, hodnota objemu 575 litrov patrí k špičkovým.

Komfort

Výborné jazdné vlastnosti nie sú u Hondy Accord rozhodne vykúpené nepohodlím. Podvozok je naladený tak, aby sa nenechal ostrou jazdou rozhodiť, filtráciu nerovností tiež zvláda skvele. K celkovo dobrému cestovnému komfortu prispieva tiež priestorné a kvalitne zostavená kabína a dobrá výbava.

Prevádzkové náklady

Honda Accord sa považuje dlhodobo za veľmi spoľahlivý automobil a siedma generácia na tom nie je inak. Napriek tomu je potrebné počítať s mierne vyššími nákladmi na prevádzku – náhradné diely aj servisné úkony sú trochu drahšie ako u európskych konkurentov, benzínové motory môžu mať vyššiu spotrebu. Diesel je však veľmi úsporný a z tohto dôvodu na trhu tiež veľmi populárny.Vyhrajte tablet
0800 100 100 Volajte denne 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Upozornenie 0
  • Hľadať

Tím AAA AUTO Tím AAA AUTO

Dobrý deň , potrebujete poradiť s výberom auta? Nechajte nám na seba kontakt a my vám zavoláme späť.

Alebo volajte rovno 0800 100 100