Tlačové správy

2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2018

1 2 3  >
Zánovné vozidlá si medziročne držia cenu, nájazd majú pritom výrazne nižší
26. apríl 2018
Zánovné vozidlá si medziročne držia cenu, nájazd majú pritom výrazne nižší
Trh zánovných vozidiel v krajinách Vyšehradskej štvorky ponúkol v medziročnom porovnaní za prvý kvartál tohto roka viac vozidiel s rapídne nižším nájazdom a rovnakou cenou ako v rovnom období vlani. Na Slovensku a v Českej republike kraľuje medzi zánovnými vozidlami značka Škoda, v Maďarsku a Poľsku je to Opel. Vyplynulo to z kontinuálneho sledovania trhu, ktoré robí spoločnosť Mototechna, patriaca do skupiny AURES Holdings.

Auto ako zlatá tehla. Oplatí sa investovať do klasiky?
24. apríl 2018
Auto ako zlatá tehla. Oplatí sa investovať do klasiky?
Ak vám v garáži alebo v stodole stojí škodovka po dedkovi a neviete, ako sa jej zbaviť, radšej si to ešte rozmyslite. Zo zachovalých áut z bývalého východného bloku sa totiž stávajú veteráni a ich hodnota stúpa aj v rádoch desiatok percent ročne. A aj napriek tomu, že sa jedná stále iba o alternatívny spôsob, ako zhodnotiť svoje peniaze, môže byť ideálny pre automobilových nadšencov.

Tretina Slovákov si po škodovke kúpi znova škodovku, Maďari skôr Suzuki
18. apríl 2018
Tretina Slovákov si po škodovke kúpi znova škodovku, Maďari skôr Suzuki
Každý piaty Slovák si kúpi svoje ďalšie vozidlo tej istej značky, ako mal aj pred tým. Priemerná vernosť značke sa v slovenských autocentrách AAA AUTO vlani pohybovala nad úrovňou 20 %. Zo všetkých štyroch krajín, kde sieť pôsobí, sú najvernejší svojej značke Česi. Naopak najmenej motoristov, ktorí si kúpili tú istú značku auta, akú predávali, je v Poľsku. Rovnakú značku vozidla si tu zaobstaralo iba 14 % zákazníkov.

AAA AUTO darovalo auto potrebným
16. apríl 2018
AAA AUTO darovalo auto potrebným
Počas dlhodobej spolupráce s Vilom Rozborilom a jeho projektmi na pomoc menej šťastným a potrebným vždy radi prispejeme našou troškou a pomôžeme. Inak tomu nebolo ani v poslednom prípade rodiny z Brusna, ktorej sa predčasne narodila ťažko postihnutá dcérka Katka vyžadujúca neustálu starostlivosť.

Medzinárodná sieť autocentier AAA AUTO tento rok predala už 21 000 vozidiel, rast ťahajú inovácie
10. apríl 2018
Medzinárodná sieť autocentier AAA AUTO tento rok predala už 21 000 vozidiel, rast ťahajú inovácie
Tohtoročná sezóna je z hľadiska objemov predaja ojazdených vozidiel pre autocentrá AAA AUTO, prevádzkované skupinou AURES Holdings, rekordný. Za prvý kvartál tohto roka a začiatok apríla si zákazníci odviezli už viac ako 21 000 vozidiel a v marci prvýkrát skupina prekonala hranicu 7 000 áut predaných za jeden kalendárny mesiac.

Najinzerovanejším jazdeným SUV na Slovensku je BMW X5
5. apríl 2018
Najinzerovanejším jazdeným SUV na Slovensku je BMW X5
Čoraz viac Slovákov túži po vozidlách SUV, čomu zodpovedá aj rastúca ponuka jazdených vozidiel z tohto segmentu. Je zaujímavé, že v porovnaní so susedným Českom či Poľskom, na Slovensku inzerujúci ponúkajú luxusnejšie a drahšie terénne autá. Kým v Slovenskej republike bolo v marci 2018 najinzerovanejším vozidlom v tejto kategórii BMW X5, v Českej republike dominovala Škoda Yeti a v Poľsku pre zmenu Nissan Qashqai. Celkovo si mohli Slováci minulý mesiac vyberať z väčšieho počtu inzerovaných vozidiel, ako vo februári. Vyplýva to z pravidelnej analýzy siete autocentier AAA AUTO, ktorá trh s ojazdenými automobilmi kontinuálne monitoruje a vyhodnocuje.

Služby mobilného výkupu auta využilo už vyše  20 tisíc  Slovákov
27. marec 2018
Služby mobilného výkupu auta využilo už vyše 20 tisíc Slovákov
Mobilný výkup prvýkrát ponúkla medzinárodná sieť autocentier AAA AUTO v Českej republike už v roku 1999. Od tej doby sa služba výkupu automobilov v teréne, teda mimo pobočky, rozrástla do všetkých krajín, kde sieť autocentier pôsobí, a to vrátane Slovenska. Minulý rok túto službu na Slovensku využilo viac ako tri tisíc zákazníkov, od roku 2010 ich bolo už vyše 20 tisíc.

AAA AUTO pokračuje v expanzii a otvára v Poľsku a Maďarsku ďalšie pobočky
22. marec 2018
AAA AUTO pokračuje v expanzii a otvára v Poľsku a Maďarsku ďalšie pobočky
Medzinárodná sieť autocentier AAA AUTO, ktorú prevádzkuje spoločnosť AURES Holdings, dnes oficiálne otvorila novú výkupnú pobočku v Poznani. Tento rok ide už o tretiu novootvorenú pobočku. Najskôr sa otvorila pobočka v poľskej Lodži a potom v maďarskom Györi. Predajca tak reaguje na zvyšujúci sa záujem o automobily v Poľsku a Maďarsku.

Slováci  vlani oveľa viac kupovali  vozidlá SUV, rastie záujem o štvorkolky  a tempomat
20. marec 2018
Slováci vlani oveľa viac kupovali vozidlá SUV, rastie záujem o štvorkolky a tempomat
Oproti roku 2016 vlani výrazne vzrástol záujem o vozidlá SUV, a to nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, Maďarsku a Poľsku. Značne vyššej obľube sa tešia automobily s pohonom všetkých štyroch kolies, rovnako tak vozidlá s automatickou prevodovkou. Rastie tiež záujem o tempomat a hmlovky. Tieto výsledky vyplynuli z pravidelnej analýzy predajov medzinárodnej siete autocentier AAA AUTO, ktorá pôsobí vo všetkých vyššie spomenutých krajinách.

Riaditeľkou marketingu a komunikácie siete AAA AUTO sa stala Lucie Nováková
14. marec 2018
Riaditeľkou marketingu a komunikácie siete AAA AUTO sa stala Lucie Nováková
Novou riaditeľkou marketingu a komunikácie medzinárodnej siete autocentier AAA AUTO sa stala Lucie Nováková. V rámci tejto pozície bude mať na starosti vedenie tímu približne 60 zamestnancov a zaisťovať bude kompletné riadenie marketingu a komunikácie všetkých značiek skupiny AURES Holdings. Medzi tie patrí okrem AAA AUTO aj napríklad predajca zánovných vozidiel Mototechna alebo inovačné laboratórium AuresLab.Vyhľadávajte stlačením klávesu Enter.
0800 100 100denne od 8:00 do 21:00
Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Viac informácií