Tlačové správy

2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2018

1 2 3 4 5  >
Podceňovať skúšobné jazdy sa pri výbere vozidla neoplatí
14. august 2018
Podceňovať skúšobné jazdy sa pri výbere vozidla neoplatí
Či vám sedia nové šaty alebo sako, zistíte okamžite v skúšobnej kabínke. Ak sa chystáte zaobstarať si nové vozidlo, mali by ste naopak v jeho kabíne stráviť čo najviac času. „Aj keď sú zákazníci nadšení značkou, výhodnou cenou alebo vzhľadom nového vozidla, odporúčame im, aby sa s výberom jazdenky v žiadnom prípade neunáhlili. Vybrané vozidlo, alebo ešte radšej hneď niekoľko vozidiel, by si mali čo najstarostlivejšie vyskúšať. Podceňovať preverenie úžitkových vlastnostní vybraného vozidla v praxi sa rozhodne nevypláca,“ upozorňuje generálna riaditeľka medzinárodnej siete autocentier AAA AUTO Karolína Topolová.

Zvažujete prestavbu auta na plyn?  Toto by ste mali vedieť
9. august 2018
Zvažujete prestavbu auta na plyn? Toto by ste mali vedieť
S rastúcimi cenami benzínu a nafty motoristi stále viac zvažujú alternatívne pohony. Prestavba vozidla však nemusí vždy dopadnúť ideálne. Je preto potrebné dobre zvážiť technické predpoklady vozidla, kvalitu použitého systému a tiež spôsob používania auta. Nie všetky motory znášajú prestavbu rovnako. V prípade LPG je ideálna napríklad Octavia s motorom 1.6 MPI, vyrábaná do roku 2013. Pri CNG je zase potreba počítať s obmedzením miesta v batožinovom priestore alebo nižším dojazdom.

Tropický júl zvýšil záujem o jazdenky, ich cena sa znížila
3. august 2018
Tropický júl zvýšil záujem o jazdenky, ich cena sa znížila
Trh ojazdených automobilov zažíva významne rastúci trend sprevádzaný poklesom cien ponúkaných vozidiel. V júli sa ich cena na slovenskom trhu najčastejšie pohybovala okolo 5 190 eur. Klesol aj počet najazdených kilometrov predávaných áut - na 174 300 km. Nadpriemerne teplý júl okrem priaznivejších cien priniesol v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom aj nižší počet ponúkaných vozidiel, na trhu ich bolo 45 896. Nielen s týmito dátami prišla sieť autocentier AAA AUTO, ktorá kontinuálne monitoruje trh ojazdených vozidiel po celej strednej Európe.

Lancia Kappa po prezidentovi Václavovi Havlovi má nového majiteľa
31. júl 2018
Lancia Kappa po prezidentovi Václavovi Havlovi má nového majiteľa
Tmavo modrú Lacniu Kappu kúpil Václav Havel deň pred svadbou s herečkou Dagmar Veškrnovou. Za deväť rokov s Lanciou najazdil okolo 30-tisíc kilometrov a v roku 2006 ju predal vtedajšiemu majiteľovi medzinárodnej siete autocentier AAA AUTO. Odvtedy talianske vozidlo prakticky nenajazdilo žiadne kilometre a zostalo tak v úplne autentickom stave.

Slovenskí a českí seniori hromadne presadajú do SUV
25. júl 2018
Slovenskí a českí seniori hromadne presadajú do SUV
Už je to nejaký čas, čo slovenskí a českí seniori objavili výhody SUV-čiek, od tej doby u nich popularita tohto typu karosérie neustále rastie. V prvom polroku tohto roka dokonca pozorujeme prepad záujmu o najpredávanejšie prevedenie hatchback v prospech tretinového rastu popularity SUV v prípade jazdených vozidiel. Seniori jednoducho objavili čaro vyššieho posedu a mohutnejšieho prevedenia. Ak by ste čakali, že staršia veková skupina kupuje autá v základných výbavách, mýlite sa. Starší ľudia sa zaujímajú o jazdenky vybavené modernými technológiami, medzi ktorými nechýbajú parkovacie kamery či navigácie. S tým súvisí aj ich ochota do jazdeniek viac investovať. Tieto zistenia vyplývajú z predajných štatistík siete autocentier AAA AUTO.

Výkup auta v bazáre? Vďaka robotom dostanete lepšiu cenu
18. júl 2018
Výkup auta v bazáre? Vďaka robotom dostanete lepšiu cenu
Stovky ľudí sa denne zbavujú svojich ojazdených miláčikov, nie vždy im za ne ale v autobazároch dajú tú najlepšiu cenu. Vďaka novej aplikácii, ktorú pre sieť autocentier AAA AUTO vyvinulo inovačné laboratórium AuresLab vedené Stanislavom Gálikom, však v týchto autocentrách zákazníci dostávajú výrazne lepšiu ponuku ako v menších bazároch. Tie totiž takto pokročilé technológie nie sú schopné zavádzať. Aplikácia Algorithmic Pricing dokáže analyzovať dáta o ojazdených vozidlách na slovenskom trhu a na základe týchto dát potom určiť najvýhodnejšiu cenu ako pre výkup, tak aj pre následný predaj automobilu. Ak chce zákazník bazáru predať napríklad 8 rokov starú dieselovú Octaviu, môže vďaka tomu dostať až o 15 % lepšiu výkupnú cenu ako u iného obchodníka.

Z autocentier AAA AUTO si zákazníci za prvých šesť mesiacov odviezli 41 000 vozidiel
12. júl 2018
Z autocentier AAA AUTO si zákazníci za prvých šesť mesiacov odviezli 41 000 vozidiel
V rámci skupiny AURES Holdings, ktorá prevádzkuje 44 autocentier AAA AUTO v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku a v Poľsku, si v tomto roku zákazníci odviezli už 40 912 vozidiel. Skupina v rámci výkupu a predaja v minulom polroku dosiahla historický počet 2,1 milióna zákazníkov. Najpopulárnejším ojazdeným vozidlom v tuzemsku bola od januára do júna Škoda Octavia. Skupina tiež zaznamenala rast záujmu o vozidlá s automatickou prevodovkou a automobily SUV.

V ponuke zánovných áut je už toľko benzínových ako naftových
10. júl 2018
V ponuke zánovných áut je už toľko benzínových ako naftových
Na slovenskom trhu so zánovnými vozidlami nastal výrazný posun. Zatiaľ čo v minulosti prevládali aj v tejto kategórii autá na dieselový pohon, v súčasnosti to už neplatí. Ponuka inzerovaných zánovných vozidiel za prvý polrok ukázala, že počet benzínov a dieselov sa úplne vyrovnal. Vlani mali pritom v rovnakom sledovanom období naftové autá navrch nad benzínovými v pomere 57 ku 43 percent. Vyplynulo to z kontinuálneho sledovania trhu, ktoré robí značka zánovných áut Mototechna. Tá patrí do skupiny AURES Holdings, ktorej súčasťou je aj sieť autocentier AAA AUTO.

Ponuka jazdeniek narástla na Slovensku aj v celom regióne V 4
3. júl 2018
Ponuka jazdeniek narástla na Slovensku aj v celom regióne V 4
Na trhu s jazdenými autami je čoraz širšia ponuka nielen na Slovensku ale aj v celom stredoeurópskom regióne. Za prvých 6 mesiacov tohto roku si mohli Slováci vyberať z vyše 231 tisíc inzerovaných vozidiel. V medziročnom porovnaní je to nárast o takmer 11 tisíc áut. V krajinách Vyšehradskej štvorky bolo spolu v ponuke za prvý polrok 2018 až 2 325 000 automobilov, čo znamená medziročný nárast o takmer štvrť milióna vozidiel. Zatiaľ čo na Slovensku a v Českej republike v rebríčku najponúkanejších áut kraľuje Škoda Octavia, v Maďarsku a taktiež v Poľsku je to zase Opel Astra. Vyplynulo to z analýzy siete autocentier AAA AUTO, ktorá trh s ojazdenými automobilmi kontinuálne monitoruje a vyhodnocuje.

AAA AUTO ďalej pomáha darovaním lekárničiek
25. jún 2018
AAA AUTO ďalej pomáha darovaním lekárničiek
Sieť autocentier AAA AUTO darovala ďalšie lekárničky lekárničky Maltézskemu centru Kežmarok v Bratislave. Lekárničky využije Stredná odborná škola Garbiarska z Kežmarku na školenia žiakov a učiteľov o bezpečnosti práce pri praktickom vyučovaní. Vzniknutú úsporu môže škola využiť na ďalšie učebné pomôcky. Jedná sa v poradí už o druhý dar v tomto roku. Celkom 100 kusov lekárničiek našlo uplatnenie pri ošetrovaní drogovo závislých v Bratislave na Panónskej ceste a v Arcidiecéznej charite v Košiciach ešte začiatkom roka.Vyhľadávajte stlačením klávesu Enter.
0800 100 100denne od 8:00 do 21:00
Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Viac informácií