Tlačové správy

2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2019

1 2 3  >
Tipy ako pri jazde autom ušetriť palivo
24. apríl 2019
Tipy ako pri jazde autom ušetriť palivo
Cenu paliva šofér ovplyvniť nevie, jeho spotrebu ale áno. A to dosť zásadne. Sieť autocentier AAA AUTO vám prináša niekoľko spoľahlivých rád, ako ju môžeme minimalizovať a tým pádom výrazne ušetriť. Ide aj o jednoduché odporúčania, ktoré zrejme „každý z vás pozná“, ale nie každý sa nimi aj skutočne riadi. Tak schválne, čo všetko z tohto zoznamu zvyknete dodržiavať vy?

Predajcovia jazdeniek rozširujú ponuku aj personálne obsadenie, vlani ľudia využili dni voľna k masívnym nákupom
18. apríl 2019
Predajcovia jazdeniek rozširujú ponuku aj personálne obsadenie, vlani ľudia využili dni voľna k masívnym nákupom
Tohtoročné priaznivé počasie motivuje ľudí k výmene svojich automobilov a bazáre hlásia výrazné navýšenie návštevnosti v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi. Už vlani sa aj napriek predajným obmedzeniam počas sviatkov a menšiemu počtu otvorených dní predalo sieti AAA AUTO, počas Veľkej noci o desiatky vozidiel viac ako v roku 2017. AAA AUTO preto na Veľkonočné sviatky posilňuje svoju ponuku aj personálne obsadenie pobočiek.

Ponuka benzínových zánovných áut rastie výrazne rýchlejšie ako naftových
16. apríl 2019
Ponuka benzínových zánovných áut rastie výrazne rýchlejšie ako naftových
Už v minulom roku prevažovali na Slovensku v inzertnej ponuke zánovné autá na benzínový pohon nad naftovými. Tento trend sa za prvé tri mesiace tohto roka v porovnaní s posledným vlaňajším kvartálom potvrdil. Kým počet vozidiel na benzín narástol o tretinu, počet dieselov iba o 13 %. Ponuka benzínových áut teda rástla dva a pol krát rýchlejšie. Trend rýchlejšieho rastu ponuky benzínových pohonov pred naftovými je viditeľný aj v Českej republike a Maďarsku. Vyplynulo to z kontinuálneho sledovania trhu zánovných vozidiel, ktoré majú do 4 rokov a 40 000 najazdených kilometrov. Realizuje ho predajca zánovných áut Mototechna, ktorý patrí do skupiny AURES Holdings, jej súčasťou je aj sieť autocentier AAA AUTO.

Na Slovensku je v ponuke výrazne viac  ojazdených hybridov a elektromobilov
9. apríl 2019
Na Slovensku je v ponuke výrazne viac ojazdených hybridov a elektromobilov
Trend postupného presadania motoristov do hybridov a elektromobilov sa začína pomaly prejavovať aj na Slovensku. Inzertná ponuka týchto druhov jazdeniek v prvom kvartáli tohto roka v porovnaní s predošlým kvartálom vzrástla. V prípade ojazdených hybridov to bolo o 55 % a u elektromobilov o 43 %. Najponúkanejším modelom bola Toyota Auris. Vyplýva to z kontinuálneho sledovania stredoeurópskeho trhu s ojazdenými vozidlami medzinárodnou sieťou autocentier AAA AUTO.

Maroš Kramár je tvárou značky Mototechna
5. apríl 2019
Maroš Kramár je tvárou značky Mototechna
Bratislava, 5. apríla 2019 – Obľúbený herec a moderátor sa stal novou tvárou značky zánovných áut Mototechna. Maroš Kramár presadne do luxusného Mercedesu-Benz GLC, ktorý ho bude sprevádzať na cestách na vystúpenia či na nakrúcania. Jeho tím z Ateliéru Maroša Kramára bude využívať priestrannú Škodu Kodiaq, ktorú mu taktiež zapožičala značka Mototechna.

AAA AUTO otvorí päťdesiatu pobočku, expanzia pomôže cieľu predať 100 000 áut
3. apríl 2019
AAA AUTO otvorí päťdesiatu pobočku, expanzia pomôže cieľu predať 100 000 áut
Skupina AURES Holdings v tomto roku zrýchľuje svoju expanziu. Od prvého apríla fungujú tri nové pobočky AAA AUTO v Poľsku a Maďarsku, ďalšie dve sa v Poľsku otvoria v priebehu pár týždňov a do konca roka bude nasledovať niekoľko ďalších. Vzniklo call centrum v poľských Katoviciach a v priebehu mesiaca bude sprevádzkovaná prvá zahraničná pobočka požičovne vozidiel Mototechna Drive na Slovensku. Expanzia je hlavným nástrojom k dosiahnutiu tohtoročného ambiciózneho cieľa predať v skupine až 100 000 vozidiel. Skupina by tak prekonala rekord 83 000 z vlaňajšieho roka.

Čo všetko kontrolujú v autobazároch, aby bol  nákup jazdeného auta bezpečný?
26. marec 2019
Čo všetko kontrolujú v autobazároch, aby bol nákup jazdeného auta bezpečný?
Zrejme každý vie, že pred kúpou jazdeného auta je nevyhnutná kontrola jeho technického stavu. Avšak nie všetci to aj urobia. Navyše, časť kupujúcich ani netuší, že nie všetky podvody súvisia iba s technickým stavom vozidla a preverovať by mali oveľa viac vecí. Stočený odometer, automobil daný do zálohy, v exekúcii, sfalšovaná technická knižka či predaj vozidla bez vedomia druhého z manželov. To sú len niektoré z rizík, ktoré môžu veľmi rýchlo pokaziť radosť z nového vozidla. Profesionálny predajcovia preto investujú do kontrol áut milióny eur.

Jazdenka na úver? Ľudia si bežne požičiavajú aj vyše sedem tisíc eur
18. marec 2019
Jazdenka na úver? Ľudia si bežne požičiavajú aj vyše sedem tisíc eur
Takmer polovica záujemcov o jazdené autá si vypomáha úverom. Priemerná cena ojazdeného automobilu financovaného z úveru pritom za posledných päť rokov vzrástla o viac ako tretinu, výška splátky o vyše pätinu a akontácia o viac ako šestinu. Tieto údaje a ďalšie trendy na slovenskom a českom trhu s jazdenkami vyplynuli z analýzy predajov siete autocentier AAA AUTO, ktoré patrí do skupiny AURES Holdings.

Neničte si zbytočne svoje vozidlo šoférskymi zlozvykmi
15. marec 2019
Neničte si zbytočne svoje vozidlo šoférskymi zlozvykmi
Pozor na chyby pri šoférovaní, ktoré nás v konečnom dôsledku môžu vyjsť poriadne draho. Pozná to asi každý, myslíme si, že niečo robíme správne, alebo ani vôbec nepremýšľame nad tým, ako by to malo byť. A tak dennodenne opakujeme pri šoférovaní v dobrej viere či nevedomky tie isté chyby. Noha odložená na spojke, neutrál pri jazde z kopca či zaradená rýchlosť pri státí na križovatke, tým všetkým si môžu šoféri obrazne povedané „privyrobiť“.

Štatistika k MDŽ: Ženy v strednom veku preferujú silnejšie motory, bez ohľadu na ich hospodárnosť
8. marec 2019
Štatistika k MDŽ: Ženy v strednom veku preferujú silnejšie motory, bez ohľadu na ich hospodárnosť
Mladšie a staršie vodičky zohľadňujú pri výbere jazdenky cenu a hospodárnosť jej prevádzky viac ako ženy v strednom veku. Tie preferujú skôr silnejšie autá a sú ochotné za ne zaplatiť až takmer o 1 300 eur viac ako najmladšia skupina vodičiek. Uprednostňovanie ekonomickejšej prevádzky jazdených vozidiel mladšími a staršími ženami pred pohodlím sa prejavuje aj pri častejšom výbere manuálnej prevodovky. Tieto informácie vyplývajú z predajných štatistík najväčšieho obchodníka s jazdenými autami u nás, siete autocentier AAA AUTO, spracovaných pri príležitosti Medzinárodného dňa žien.POZOR! Vyhrajte denné prenosné vstupenky na majstrovstvá sveta v hokeji na zápasy v Bratislave a Košiciach. Súťažíme o 8 vstupeniek. Zapojte sa do súťaže na akejkoľvek našej pobočke, alebo tu na webe!

×
0800 100 100 Volajte denne 8:00 - 21:00
  • Garáž
  • Hľadať