Tlačové správy

2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2018

1 2 3 4  >
Správna starostlivosť o auto môže zdvihnúť jeho cenu pri predaji o stovky až tisíce eur
20. jún 2018
Správna starostlivosť o auto môže zdvihnúť jeho cenu pri predaji o stovky až tisíce eur
Hodnota každého spotrebného tovaru spravidla klesá s rastúcim vekom a zároveň značne závisí od toho, ako s ním jeho majiteľ zaobchádza. Inak tomu nie je ani pri ojazdených automobiloch, ktoré je možné za spotrebný tovar považovať. Pri správnej starostlivosti a dodržiavaní určitých postupov je však možné vysokú hodnotu auta udržať aj o niekoľko rokov dlhšie.

Imidžové a rýchle auto alebo radšej poriadne SUV?
14. jún 2018
Imidžové a rýchle auto alebo radšej poriadne SUV?
Po rokoch strávených za volantom bezpečného rodinného MPV či kombi by ste radi presedlali do niečoho živšieho, rýchlejšieho a obratnejšieho alebo skôr do terénnejšieho? Neviete však presne, ktorý model je pre vás ten správny. Pri príležitosti nadchádzajúceho Dňa otcov pripravila medzinárodna sieť autocentier AAA AUTO zoznam áut, ktoré svojimi jazdnými vlastnosťami uspokoja rozmanité nároky mužov, ktorí si chcú dopriať väčší zážitok z jazdy.

Pozor na zatopené autá po silných búrkach
7. jún 2018
Pozor na zatopené autá po silných búrkach
Silné búrky, ktoré sa prehnali západným Slovenskom a spôsobili lokálne záplavy, ovplyvnia aj trh s jazdenkami. Podľa skúseností siete autocentier AAA AUTO sa v krátkej dobe začnú v inzerátoch objavovať autá, ktoré boli zatopené. AAA AUTO preto na všetkých svojich pobočkách sprísňuje kontroly vykupovaných áut a varuje hlavne pred nákupom vozidiel zo zaplavených oblastí.

Jazdenky sú najlacnejšie za uplynulé štyri mesiace
6. jún 2018
Jazdenky sú najlacnejšie za uplynulé štyri mesiace
Ceny jazdených áut sa dostali na najnižšiu úroveň za posledné mesiace. V máji Slováci inzerovali najčastejšie jazdenky za 5200 eur, čo je v porovnaní s aprílom pokles o 250 eur a oproti marcu až o takmer 300 eur. Kým ceny klesajú, ponuka vozidiel zase kontinuálne - už štyri mesiace po sebe stúpa. Minulý mesiac bolo na slovenskom trhu viac ako 56 a pol tisíc jazdeniek, čo znamená medzimesačný nárast o takmer 5 tisíc áut. Je zaujímavé, že kompletnú prvú päťku najviac ponúkaných vozidiel obsadili modely od Škody a Volkswagenu. Tieto výsledky vyplynuli z pravidelnej analýzy siete autocentier AAA AUTO, ktorá trh s ojazdenými automobilmi kontinuálne monitoruje a vyhodnocuje.

Európsky parlament žiada v boji proti pretáčaniu kilometrov cezhraničnú výmenu záznamov
1. jún 2018
Európsky parlament žiada v boji proti pretáčaniu kilometrov cezhraničnú výmenu záznamov
Európsky parlament si včera posvietil na manipuláciu s odometrami. Už orok sa môžeme dočkať legislatívy, ktorá uloží štátom zavádzať prekážky zamedzujúce pretáčanie odometrov u ojazdených vozidiel. Na základe nej majú byť štáty schopné vytvoriť spoľahlivé mechanizmy zberu údajov o počte najazdených kilometrov od okamžiku prvej registrácie vozidla a tiež umožniť ich medzinárodnú výmenu. Rovnaké právne a technické opatrenia by mali byť uplatňované tiež na dovozy z krajín mimo EÚ. Platformou na zhromažďovanie a zdieľanie dát by sa mal stať systém EUCARIS. Údaje by mali poskytovať aj výrobcovia zo svojich databáz a autoservisy. Najväčšia tuzemská sieť predajní ojazdených vozidiel AAA AUTO všetky tieto opatrenia jednoznačne podporuje.

Tréning futbalovej reprezentácie bol pod drobnohľadom detí
31. máj 2018
Tréning futbalovej reprezentácie bol pod drobnohľadom detí
Tréning futbalovej reprezentácie Slovenska pred priateľským zápasom s Holandskom mal nezvyčajných divákov. Okrem kritického oka trénera Jána Kozáka ho so zatajeným dychom sledovali aj deti z Detského domova Bratislava. Deti na tréning zobrala sieť autocentier AAA AUTO v rámci svojho partnerstva so Slovenským futbalovým zväzom.

Spoznajte TOP 5 jazdeniek pre rodinu
29. máj 2018
Spoznajte TOP 5 jazdeniek pre rodinu
Kúpa jazdeného auta je nemalou investíciou a zásahom do rodinného rozpočtu, ktorý je potrebné poriadne zvážiť a premyslieť. Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí preto sieť autocnetier AAA AUTO pripravila pre rodiny zoznam TOP 5 jazdeniek, ktorý im zjednoduší ich rozhodovanie. Pri tejto príležitosti zároveň sieť autocentier pre svojich zákazníkov pripravila detský deň , ktorý bude v nedeľu 3. júna od 13:00 v bratislavskej pobočke. Deti si tu budú môcť užiť veľa zábavy s množstvom atrakcií. Nebude chýbať skákací hrad, zábava s klaunom, futbalová školička či maľovanie na sklo. Prvých desať prichádzajúcich detí dostane futbalovú loptu.

Top 10 klasických áut, na ktorých rozhodne neprerobíte
24. máj 2018
Top 10 klasických áut, na ktorých rozhodne neprerobíte
Hovorí sa, že investícia do auta je tá najhoršia. Napríklad hodnota novej Škody Octavia klesne po roku od predaja až o tretinu. Ak hľadáte vhodné vozidlo na investíciu, musíte sa pozrieť späť do histórie. Nemusí to byť ani tak príliš dávno, takzvané youngtimre môžu získavať na hodnote aj v rádoch desiatok percent ročne. Pozrite sa na 10 áut, na ktorých by ste rozhodne nemali prerobiť.

Kšeftovať s autami so stočenými kilometrami by malo byť o niečo zložitejšie
17. máj 2018
Kšeftovať s autami so stočenými kilometrami by malo byť o niečo zložitejšie
Na trh s ojazdenými autami a predovšetkým do riešenia problematiky so stočenými kilometrami vstupujú nové pravidlá. Do praxe sa totiž v týchto dňoch dostáva vnútroštátny register prevádzkových záznamov vozidiel, do ktorého sa bude pravidelne zaznamenávať celková hodnota počítadla prejdenej vzdialenosti áut až do ich vyradenia z evidencie. Najväčší predajca ojazdených automobilov na Slovensku, spoločnosť AAA AUTO, takýto krok hodnotí ako zásadný posun správnym smerom. Aby bol ale register naozaj účinný, musí po tomto kroku podľa AAA AUTO nasledovať aj prepojenie obdobných databáz v rámci celej Európskej únie. Iba tak sa zamedzí dovozu áut so stočenými kilometrami na Slovensko. V novej právnej úprave ešte ostávajú aj ďalšie nedoriešené problémy.

Slovenské rodiny sú do jazdeniek ochotné investovať viac ako pred štyrmi rokmi
11. máj 2018
Slovenské rodiny sú do jazdeniek ochotné investovať viac ako pred štyrmi rokmi
Rodiny s deťmi stále viac dbajú na bezpečnosť a spoľahlivosť ojazdeného automobilu. Do vozidla sú ochotné investovať viac ako pred štyrmi rokmi, ale na druhej strane chcú ušetriť na jeho každodennej prevádzke. Preto sa až v 70 % zaujímajú o naftový pohon. Priemerná cena automobilov combi, MPV a SUV, ktoré si najčastejšie vyberajú práve rodiny s deťmi, za prvé štyri mesiace tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2014 narástla o 1 100 eur. Ukazujú to štatistiky predajov siete autocentier AAA AUTO.Vyhľadávajte stlačením klávesu Enter.
0800 100 100denne od 8:00 do 21:00
Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Viac informácií